Touch of Valachy

Barman Cocktail baru Lanterna Jiří Malina si připsal na své konto skvělý úspěch v celostátní soutěži Bohemian Sour o nejlepší drink namíchaný ze slivovice. Soutěž pro barmany vyhlásila na jaře 2015 společnost Rudolf Jelínek Vizovice.

Barmani, kteří se do ní chtěli zapojit, měli za úkol „vylepšit“ základní recepturu koktejlu Bohemian Sour z věhlasného pražského baru Black Angel´s a k tamnímu drinku ze slivovice a několika dalších „povinných“ surovin dodat další ingredience dle své fantazie.

Jirka Malina pro soutěž vytvořil drink nazvaný „Touch of Valachy“. Základní koktejl Black Angel´s baru vylepšil „po Valašsku“ o domácí švestkovo-povidlový sorbet či domácí pampeliškový sirup.

Ze širšího výběru se mu díky zvolené receptuře podařilo projít výběrovým sítem do finále, které se uskutečnilo 15. listopadu 2015 v Ranči Kostelany.

Ve finálovém klání, kde měli barmani představit sebe, svůj bar i koktejl a předvést jeho přípravu, získal Jiří Malina skvělé 1. místo v kategorii Nejlepší servis a příprava.